Radní Ústí zaúkolovali náměstka primátora Libora Turka, aby koncepci připravil. „V závěru letošního roku bychom ji chtěli mít schválenou a zhruba na konci roku 2009 by systém mohl být postupně spouštěn,“ řekl včera primátor Jan Kubata.

V první fázi město počítá, že by karta sloužila jako elektronická peněženka k nákupu jízdenek MHD přímo v dopravních prostředcích. A také k placení obědů dětem ve školních jídelnách. Jako vzor si Ústí vybralo Plzeň, kde systém úspěšně funguje už tři roky. Kartu tam vlastní a používá bezmála šedesát procent obyvatel.

„Bylo by neefektivní vymýšlet už vymyšlené, využijeme plzeňských zkušeností,“ potvrdil Kubata. Dodal, že po zavedení této novinky do tamější MHD například podstatně klesl problém s černými pasažéry. Což by přivítalo i Ústí. Karta má, jak doplnil náměstek primátora Jan Řeřicha, hodně široký potenciál využití. V Plzni si podle něj třeba rodiče školních dětí mohou jejím prostřednictvím i kontrolovat, jestli je jejich potomek ve škole, kdy do ní přišel a kdy odešel.

V další fázi, po dohodě s příslušnými institucemi, by prostřednictvím této karty mohli její vlastníci v Ústí platit parkovné, kupovat si vstupenky do kin, divadel, zoo, sportovních zařízení a zajišťovat další služby.

Hlasujte v anketě vpravo!