Do vyčištění dlouho neudržovaného kopce se Střekov pustil na konci roku 2003. „Především jsme museli zlikvidovat obrovské množství náletů a odstranit nemocné dřeviny. Také jsme nechali prosekat cesty, nainstalovali lavičky a odpadkové koše.

To se nedalo udělat za jednu sezonu. Původně totiž bylo vše totálně zarostlé, přes nálety nebylo vidět, nesekala se tu tráva, neexistovaly cesty. Přišlo nás to zhruba na 600 tisíc korun,“ uvedl bývalý místostarosta obvodu Pavel Boček s tím, že se na úpravách podíleli i veřejně prospěšní pracovníci. Se Sedlem mělo tehdejší vedení velké plány, do voleb je ale nestačilo zrealizovat.

„Připravili jsme projekt, který obsahoval úpravu cest, instalaci hracích prvků pro děti, informačních tabulí a také vybudování malé rozhledny – vše asi za 5 milionů korun,“ dodal Boček. Předběžně bylo podle něj dohodnuto, že by Střekovským na akci přispělo ministerstvo životního prostředí.

Současné vedení, jak potvrdil starosta Vlastimil Žáček, na akci nerezignovalo, ale připravuje projekt nový. Ten starý podle něj neřešil celou lokalitu komplexně. Prostředky na projekt obvodní radnice získala z městského Programu aktivní politiky. „Střekov nemá místa, kde by se daly pořádat různé akce a lidé se mohli setkávat. Třeba jako má centrum města Mariánku, které se přezdívá skála lásky. Až to tady upravíme, třeba se tak bude říkat i Sedlu,“ prorokuje Žáček.

S prvními úpravami, a sice přístupovou cestou, současná radnice už začala z prostředků obvodu. Ještě také hodlá nově zatravnit prostory kolem této cesty. V budoucnu by pod kopcem mohlo vzniknout také malé náměstíčko. A nahoře plánuje nové vedení stejně jako to staré rozhlednu. Jako základ poslouží někdejší pozorovatelna, později promítárna. Do šedesátých let minulého století totiž bylo na Malém Sedle funkční letní kino. A to právě v prostorách, odkud je krásně vidět na celé Ústí. Proto se také zrodil nápad postavit zde rozhlednu.

V současnosti není objekt v moc dobrém stavu. Při špatném počasí jej využívají turisté jako úkryt, scházejí se tady ale také feťáci či bezdomovci. A to přesto, že sem zacházejí na pravidelné kontroly hlídky městských policistů. Projekt revitalizace Malého Sedla, který zahrnuje také další úpravu cest, vybudování dětských koutků apod., chce mít Střekov hotový do konce roku. A potom spolu s městem požádat na jeho realizaci o dotaci z evropských fondů.