Rodiče 350 zdejších žáků o tom 31. března ujistil primátor Ústí Jan Kubata. Na setkání přímo do školy je pozval proto, aby je informoval o úmyslech města se školní budovou. Rodiče se totiž obávali, že město pod záminkou oprav školu zavře a už ji pak neotevře. A jejich děti budou rozmístěny do škol různě po městě.

Petr Bandas, jeden z rodičů, primátora požádal, aby město o dění kolem školy průběžně informovalo na svých webových stránkách www.usti-nad-labem.cz. „To jsme přislíbili a hned také splnili,“ řekl primátor.

Zatím zde zájemci najdou výpis z usnesení z jednání rady města dne 22. března. Konkrétně, že radní vyčlenili 15 milionů korun pro rekonstrukci školy. Dále popis, v jakém je škola technickém stavu a jaké závady tady byly nalezeny. A také práce, které budou provedeny.

„V první etapě, která začne v červnu, bude uzavřena pouze tělocvična a aula, v ostatních prostorách školy provoz potrvá. K celkovému uzavření objektu dojde až 1. července,“ uvedl mluvčí města Milan Knotek. Zatím poslední aktualitou, kterou si lze na městském webu přečíst je, že 12. dubna radní schválili postup při zadávání veřejné zakázky na předmětnou rekonstrukci.

Hlasujte v anketě vpravo!