Problémy s nelegálním odpadem v okolí přitom trvají roky a obyvatelka Olšinek Zdeňka Hýblová pravidelně na nešvary poukazuje. Nápravy se dočkala jen zřídka. „A to ještě díky strážníkům městské policie, které jsem na černou skládku upozornila. Policisté přijeli, zdokumentovali a pak se tu objevil pracovník střekovské radnice, který sem nechal přistavit kontejner. Po několika dnech skládka skončila v kontejneru,“ popsala situaci Hýblová.

Šok ji ale teprve čekal v okamžiku, kdy pracovníci naložili kontejner a odjeli. „To, co jim popadalo při nakládání, nechali ležet na zemi a odjeli. Domnívala jsem se, že třeba pro ten nepořádek ještě přijedou, ale nestalo se tak. Nechápu, jak někdo může za polovinu odvedené práce dostat zaplaceno. Nepořádek je tu dodnes a stačí, když zafouká vítr a odpadky se válejí i po blízkém kolejišti nebo dokonce na silnici,“ řekla Hýblová.

Vlastimil Žáček, starosta městského obvodu Střekov, pod který Olšinky spadají, slíbil, že problém bude řešit a obyvatelům Olšinek vzkázal, že černé skládky budou pod větším dohledem. „Uvažujeme, že v rámci zavedení kamerového systému na Střekově budeme používat i několik mobilních kamer, které dosadíme například i na místa, kde často dochází k zakládání nepovolených skládek. Tím by se nám mělo podařit dopadnout hříšníky, kteří nepořádek nelegálně vyhazují na odlehlá místa,“ řekl střekovský starosta.