Školáci se totiž zapojili do projektu mezinárodní organizace UNICEF Adoptuj panenku – zachráníš život. Vychovatelka školní družiny Dita Veselá k projektu řekla, že děti se samy chtěly zapojit a proto vyrobily panenky. „Každá z nich dostane svůj rodný list a budou se prodávat v Praze v IKEE a také na internetu. Hodnota jedné panenky je 600 korun a co panenka, to jedna vakcína pro děti v Africe,“ vysvětlila vychovatelka Veselá.

Podle Terezy Vondráčkové z páté třídy, která se také zapojila do výroby panenek, je to to nejmenší, co děti mohou udělat pro své vrstevníky v Africe. "Když jsem slyšela o této možnosti pomoci, neváhala jsem a zapojila se také. Už jen to, že věc, kterou jsem vyrobila, může pomoci zachránit někomu život, je moc příjemný pocit, řekla školačka.

Stejného názoru je i Emička Panznerová ze druhé třídy. I ona ve družině vyrobila jednu z devatenácti panenek, která také poputuje do Prahy.

„Pomáhali mi s panenkou i doma rodiče, kteří ušili šatičky,“ řekla školačka Panznerová. Dívky z pátých tříd budou i nadále pomáhat dětem z nižších ročníků ve výrobě látkových panenek. „Chtěly bychom jich udělat co nejvíce a tím pomoci co největšímu počtu nemocných dětí v Africe,“ řekla školačka.