„Oddechla jsem si, že rozpočet prošel,“ přiznala Liana Wagnerová (ODS), starostka Neštěmic. Dosud totiž radnice byla limitována ve výdajích a investovat nemohla vůbec. „Ale máme akce připravené a hned začneme,“ řekla starostka.

Na investice má obvod 8 milionů korun. Většinu použije na rozšíření parkovišť v Keplerově, Neštěmické, Obvodové, Vojanově a Hluboké ulici. Miloslava Válková (SZSP) se přimlouvala za další dětské koutky a likvidaci nefunkčního mojžířského koupaliště. S novými koutky letos obvod nepočítá, koupaliště sice má v zásobníku akcí, ale musel by na to sehnat mimořádné peníze.

Problémy se sestavením rozpočtu měly všechny 4 obvody. Oproti loňským 90 milionům korun dostaly letos od města na provoz 50 milionů a až dodatečně, po protestech, ještě 10 milionů. I tak Neštěmice mají o téměř 3 miliony méně než loni.

Pro rozpočet nebyli hlavně komunisté. „Podle nás jsou některé akce, například přeměna webových stránek úřadu, v současné finanční nouzi zbytečné. A mělo by se také už skoncovat s prodejem nemovitostí, protože stejně většinu výnosu musíme odevzdat magistrátu,“ vysvětlil jeden z nich, Pavel Vodseďálek.