Tento týden zástupci znesvářených stran dorazili i na jednání obvodního zastupitelstva. Petici vyvolala skutečnost, že o městský pozemek, který dříve užíval nájemce jako zahradu, projevil zájem provozovatel restaurace, chce tam udělat koutek pro děti hostů sedicích v zahradní restauraci. Už dnes tam je pískoviště.

Radnice o žádosti o převedení pozemku z jednoho nájemce na druhého dosud nerozhodla. „Žádost zatím projednala jen naše komise. Ta je toho názoru, že když nájemce už o pozemek ztratil zájem, tak by nám ho měl vrátit a my bychom zveřejnili záměr nového pronájmu. Přihlásit se pak může kdokoli včetně provozovatele restaurace nebo okolních obyvatel,“ řekl radní Petr Ryšavý s tím, že takový je standardní postup.

Podle provozovatele Lesního zátiší jsou stížnosti na jejich provoz neopodstatněné. A zlobil se i na radnici, vyzýval, ať si k němu nejdříve přijdou změřit hluk a pak teprve ať jednají. Tvrdil, že patnáct let bylo vše v pořádku a najednou, když to tam zvelebují, tak je zle. Navíc argumentoval tím, že jim jde o to, aby tam bylo hezké prostředí pro děti.

To ale někteří zastupitelé odmítli s tím, že rozšiřovat hospodu, aby si tam mohly hrát děti, jim přijde poněkud zcestné.

Manželé Drábkovi, kteří zastupovali i další sousedy podepsané pod peticí, tvrdili, že nehodlají s provozovatelem Lesního zátiší válčit. Jen nechtějí, aby se vše negativní, co provoz pohostinského zařízení v blízkosti obytné zástavby přináší, ještě víc zhoršilo.

A poukázali třeba na to, že dřívější dvoumetrovou protihlukovou stěnu už nahradil poloviční plůtek, aby hosté restaurace viděli na své hrající si děti. „Sedneme si k jednomu stolu a budeme hledat takové řešení, které by co nejvíce skloubilo zájmy obou stran,“ slíbila starostka Liana Wagnerová.