Většinu, 80 procent, odvede magistrátu. Ovšem pohledávky přes 650 tisíc korun na tomto domě váznoucí zůstanou na jejím kontě. Spíše tedy obvod obchodem tratí, než vydělá.

Zastupitelka Miloslava Válková (SZSP), bývalá starostka, obvinila ze zpackané transakce současné vedení obvodu. A Liana Wagnerová (ODS), nynější starostka, naopak ji.

Běžná praxe je taková, že vyhlášená cena se skládá z ceny prodejní plus ceny pohledávek. Válková řekla, že do poslední chvíle žili v přesvědčení, že je tomu tak i v tomto případě.

Naopak Wagnerová uvedla, že prodejní cenu 990 tisíc korun schválilo loni v únoru bývalé zastupitelstvo. „A v materiálu k tomu podepsaném v zastoupení Miloslavou Válkovou je výslovně uvedeno, že jde o cenu bez pohledávek, je to dokonce vytučněno,“ argumentovala.

Dodala, že nové vedení naopak chtělo pochybení toho starého napravit, ale právní zástupce to nedoporučil.

Kupující by totiž nemusela se změněnými podmínkami souhlasit a mohla by se po radnici domáhat případných škod. A problémy by radnice kvůli dodatečnému snížení ceny o pohledávky mohla mít i s orgány činnými v trestním řízení.