Už tak kolabující doprava i mimo ranní a odpolední špičky, dostane od pondělka další ránu, a to v podobě dalších plánovaných uzavírek komunikací kvůli pokračování rekonstrukce ústeckého železničního uzlu. Tabu bude od 7. května pro motoristy například nájezd na Benešův most. Objízdná trasa tam povede přes křižovatku Předmostí k Pěti obloukům po provizorní komunikaci.

Podle zástupce vedoucího ústeckého policejního Dopravního inspektorátu Michala Retta budou od pondělka dopravní policisté v pohotovosti. „Na chystané uzavírky upozorní motoristy dopravní značení. Přesto budeme operativně v případě potřeby posílat naše hlídky na kritická místa a tam by pak policisté řídili dopravu,“ vysvětlil policista Rett.

Až do konce listopadu bude mimo provoz také podjezd v Drážďanské ulici. Mimo vozidel MHD povede pro ostatní dopravu objízdná trasa ulicemi Přístavní, U Cukrovaru a Drážďanská.

Dopravní psycholog Jiří Seidlic proto řidičům vzkazuje, aby pokud možno do centra města nejezdili, v opačném případě by měli daleko více dbát pozornosti za volantem a věnovat se novému značení.

Také Ústečan Ladislav Černý řekl, že do centra města pojede autem jen v nejnutnějších případech. Jinak se mu bude vyhýbat. Nejen řidičům, ale i chodcům už komplikují život stavební uzavírky a rekonstrukce v Revoluční ulici.