Kvůli nesnesitelnému mrtvolnému zápachu zalarmoval policii. Nikdo jiný z obyvatel domu si zápachu po několika dnů nevšiml. Jelikož byt v sedmém patře měl bezpečnostní zajištění dveří, byla na místo přivolána i lezecká jednotka ústeckých hasičů.

Podle operačního důstojníka krajských hasičů Pavla Velkého se jim nakonec podařilo dostat dovnitř, kde nalezli mrtvolu v rozkladu. Velký problém ale nastal se sháněním lékaře, který by ohledal tělo mrtvého muže. Ten s největší pravděpodobností zemřel přirozenou smrtí.

Ústecký policejní ředitel Zdeněk Havlíček k tomu řekl, že i když se dveře bytu podařilo kolem poledne otevřít, policisté marně další asi tři hodiny sháněli lékaře a nesnesitelný zápach se dál šířil po celém domě.

"Jde o letitý problém, který nás na Ústecku trápí. Sehnat v poledne nebo o svátky praktického lékaře je téměř nemožné. K podobným úmrtím totiž nevyjíždí záchranná služba. A lékaři, kteří slouží jen pohotovost, prý pracují až od osmnácté hodiny. Stále obtížnější je tak najít adekvátního lékaře, který by včas vyjel do terénu i k těmto případům. To je také důvod, proč v nejbližších dnech vznesu dotaz na Zdravotního Radu, jak bychom v takovém případě měli postupovat," podotkl Havlíček. Upozornil, že jde stále o větší problém nedostupnosti ústeckých praktických lékařů.