To poté, co vedení obvodu stavbu odložilo s tím, že akci za 99 milionů korun bez státní dotace, kterou město zatím nezískalo, nelze realizovat.

Komunisté tvrdí, že objekt by se dal postavit levněji. A zdá se jim podezřelé i to, že ze 17 uchazečů z celé republiky jich postoupilo do užšího výběru 5 a všichni byli z Ústí.

„Při přípravě a průběhu výběrového řízení došlo k nestandardním a neprůhledným postupům a především ke značnému nadhodnocení stavby. To jsme zjistili při porovnání cen s ukazateli stavebních prací Ústavu racionalizace stavebnictví,“ uvedl František Minárik, předseda klubu zastupitelů KSČM.

Komunisté požádali o novou soutěž, kterou by dozorovali. Radní obvodu to odmítli. „Neshledali jsme ve výběrovém řízení žádné nestandardní ani neprůhledné postupy,“ uvedl starosta Václav Verner (ODS).

„Řízení byla přítomna i notářka, kterou tak komunisté de facto obviňují z podvodu,“ zlobil se Verner. Dodal, že nechyběli ani zástupci všech firem včetně těch neúspěšných, kteří by se při pochybení okamžitě ohradili, což se nestalo.

Zpochybňování ceny stavby Verner rovněž odmítl s tím, že racionalizační ústav vycházel jen z informací komunistů, nikoli z projektu, jenž neměl k dispozici.