„V minulosti jsme soudu prodávali potřebné pozemky pro tuto stavbu za cenu přes 260 korun za metr čtvereční. A teď nám za zhruba desetinovou část, kterou ještě potřebuje, soud nabídl jen symbolickou korunu. Což pro nás bylo nepřijatelné,“ uvedl náměstek primátora Arno Fišera.

Původně měli zastupitelé prodej pozemku soudu schválit na konci dubna. Nakonec těsně před jednáním vedení města stáhlo tento bod z programu.

„Deklaruji, že v žádném případě nechceme zablokovat stavbu Justičního paláce na Bukově. Víme, že je nutná a podporujeme ji. Jenom máme jiné představy o ceně za náš pozemek,“ vysvětlil Jan Kubata, primátor města.

Fišera doplnil, že soud již předběžně přislíbil, že bude akceptovat stejnou cenu jako za dřívější pozemky „Obchod projednáme co nejdříve, nechceme nic zdržovat,“ ujistil Fišera s tím, že s konečnou platností by zastupitelé mohli rozhodnout o převodu pozemku soudu příští měsíc.

Nové sídlo pro ústeckou justici má vyrůst do pěti let. Přestěhuje se sem na 600 zaměstnanců krajského i okresního soudu, státního zastupitelství a probační a mediační služby.

Hlavním důvodem chystaného přemístění je to, že současný areál na Střekově leží v povodňové zóně.

Hlasujte, prosím, v anketě níže! Děkujeme.