Ta si nechala zpracovat u architektonického ateliéru Len+K Vladimíry Leníčkové záměr, který navrhl Vrbenského lázně změnit v regenerační centrum s doplňkovými službami.

Centrum mělo sestávat z plaveckého bazénu, balneo vanových a elektro procedur, masáží, sauny a páry, komerčního provozu fitness centra s posilovnou a aerobikem. Zařízení by mělo být dle plánu schopno poskytnout i služby předepsané lékaři, hrazené ze všeobecného zdravotního pojištění.

Studie také předpokládala přístavbu s Ústavem sociální péče, určenou pro osoby, pobírající starobní či invalidní důchod s pečovatelskou službou a rehabilitacemi.

Doplňkové služby předpokládaly restauraci, kadeřnictví, holičství, ordinace lékařů a podobně. Regenerační centrum mělo být bezbariérové, počítalo dokonce se dvěma výtahy. Studie předpokládá i platbu za služby za pomoci čipových karet.

Střekovský místostarosta (ČSSD) Václav Křeček řekl, že tento plán by ale bylo potřeba upravit.

„Chceme, aby byly služby zaměřeny nejen úzce na seniory, ale třeba i na děti. Takže předpokládáme i obnovu minigolfu nebo tréningové odpaliště, výuku plavání a podobně.“ Obdobně se vyjadřoval i střekovský starosta Vlastimil Křeček (ODS).

Opoziční zastupitel za KDU–ČSL Pavel Boček aktivitu střekovské radnice ohledně Vrbenského lázní vítá.

„Pokud se jim povede dovést celou záležitost do zdárného konce, přijdu jim potřást rukou. Ovšem vyjádření pana Fišery, že už mají hotové nějaké plány, trochu zavánějí mystifikací. Byl bych na podobná vyjádření opatrný, pokud nemám v ruce nic nového a oficiálního a vycházím pouze ze staré studie zkrachovalého stávajícího majitele,“ dodal Boček.

Hlasujte, prosím, v anketě níže! Děkujeme.