Akce začala v 9.00 a byla ukončena krátce po čtvrté hodině odpoledne. Olympiádu pořádal již podruhé Dětský domov Střekov. „Olympiáda se pořádá již dlouhá léta, nemůžu ani říct, kolikátý ročník to je. Federace dětských domovů České republiky každý rok určí domov, který dostane tuto akci na starosti. Nás si vybrali už dvakrát,“ potvrdila Lenka Mašátová.

Kromě organizátorů, kteří podávali informace soutěžícím i divákům, byl připraven také zdravotnický personál. Naštěstí se žádný vážný úraz neobjevil.

Akce má pro děti z dětských domovů velký význam. Poznají jiné děti a kamarády. Mají příležitost dokázat nejen ostatním ale i sobě, že něco umí a že mohou něčeho dosáhnout. Dává jim silnou motivaci. Poskytuje také zábavu a potřebné vytržení z každodenního stereotypu.

Přestože několik hodin soutěž doprovázel déšť, děti se dobře bavily a měly dobrou náladu. „Mně déšť nevadil. Ani se nebojím, že bych byla pak nemocná. Líbí se mi tady,“ řekla soutěžící Diana Kimová.

Nikol Marešová se zúčastnila mnoha soutěžních disciplín, ani jí pobyt na dešti nevadil. Atletické soutěže se neúčastnila poprvé: „Atletiku dělám už čtyři roky.

Stejně dlouho jezdím na podobné akce. Přihlásila jsem se například na skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh,“ chlubila se Marešová.

Financování olympiády a odměny vítězů obstarali sponzoři akce. Ceny byly symbolické.

„Jsou to například trička s logy sponzorů. Ústecká zoo nám věnovala volné vstupenky. Finančně nám pomohlo také Občanské sdružení přátel Dětského domova Střekov,“ řekla Mašátová.

Děti, které se v soutěžních disciplínách umístily na prvním či druhém místě, postupují do celorepublikového kola. To se uskuteční 8. –10. června v Příbrami. Vítězové, kteří vzejdou z tohoto kola pak postoupí dál do mezinárodního klání. To by se mělo uskutečnit 14.–16. září na Slovensku.