K tragédii došlo na křižovatce ulic Drážďanská a Na Sklípku v Krásném Březně, v neděli 13. května těsně před sedmou hodinou večerní na lince MHD číslo 56, směřující k sídlišti Na Vyhlídce.

„Dívka vystoupila z trolejbusu na zastávce druhými dveřmi. O chvíli později upadla z dosud neznámých příčin pod prostřední nápravu rozjíždějícího se vozu. Zraněním na místě podlehla,“ uvedl mluvčí magistrátu města Ústí nad Labem Milan Knotek.

Podle něj také řidič okamžitě nehodu nahlásil dopravnímu dispečerovi, který přivolal záchrannou službu a policii. „Míra zavinění řidiče nebyla na místě prokázána. Věc šetří Policie ČR,“ řekl a dodal, že vedení Dopravního podniku města Ústí nad Labem vyslovuje hlubokou soustrast všem pozůstalým.

Dopravní ředitel Dopravního podniku František Ryšlavý uvedl, že řidič byl tragédií šokován a dál v cestě už nepokračoval. „Nařídil jsem mu dovolenou a poslal jej domů. Nebyl v takovém stavu, aby mohl pokračovat v jízdě.“

Podle očitých svědků měla Kamila jít ve společnosti s dalšími dvěma mladíky, kterým se vysmekla a upadla pod kolo trolejbusu. Štěpán Tóth, který byl na místě nehody uvedl, že technici dopravního podniku museli uvolnit pneumatiku, aby se dostali k tělu, které bylo zaklíněno v podvozku.

Policie ČR zatím příčiny nehody vyšetřují. „Byla nařízena zdravotní pitva a rozbor krve ke zjištění, zda dívka nebyla pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných či psychotropních látek,“ uvedla mluvčí ústeckých policistů Veronika Beranová. Kamarádky dívky ale odmítají, že by měla nějaké problémy s alkoholem či drogami.

Vít Štefl, ředitel integrované stavební školy, v jejímž domově mládeže byla Kamila ubytovaná, uvedl, že se o Kamiliny kamarády, kteří byli svědky nehody postarali. „Nakonec jsme je poslali domů, aby měli čas se z toho nehezkého zážitku vzpamatovat. Situaci jsem řešil hned v neděli na pracovišti, spolu se zástupkyní pro mimoškolní výchovu Alešou Kymličkovou.“

Ředitelka školy Irena Koťátková i její třídní učitel David Cihlář shodně řekli, že byla hodnou a bezkonfliktní studentkou.

„Měla tu hodně přátel. Když jsme se to dozvěděli, byl to pro nás šok,“ vysvětloval Cihlář. „Nejprve jsme tomu nemohli ani uvěřit. Potom na nás všechny padla beznaděj a smutek.“

Její spolužáci o tragédii podle něj nevěděli. „Když jsem jim to oznámil, ve třídě zavládlo absolutní ticho. Nemělo ani cenu učit.“

Více informací o tragické nehodě naleznete zde.