Pokud ovšem nakonec nevyhraje někdo jiný. Zbylí dva neúspěšní zájemci totiž zvažují bránit se právní cestou.

O rovinnou parcelu v sousedství Kojetického potoka o výměře 755 metrů čtverečních se původně přihlásili dva žadatelé. Radní Střekova doporučili zastupitelům, aby o vítězi z nich rozhodlo výběrové řízení formou veřejné licitace konané při jednání zastupitelstva, jež se uskutečnilo před týdnem.

Licitace skutečně minulé úterý byla vyhlášena, jenže místo dvou účastníků se jí zúčastnili tři.

Střekovský starosta Vlastimil Žáček (ODS) přiznal, že třetí, místní manželé, se přihlásili po uplynutí příslušného termínu.

„O tom, že je pozemek na prodej, se dozvěděli pozdě, protože v této části našeho obvodu není úřední deska,“ odůvodnil návrh na dodatečné rozšíření počtu právoplatných zájemců o pozemek starosta.

Navzdory námitkám jednoho z účastníků, že on je z Děčína, kde také není střekovská úřední deska a přesto se přihlásil včas, patnáctičlenné zastupitelstvo většinou dvanácti hlasů podpořilo Žáčkův návrh.

Licitace začala na 186 tisících, tři účastníci střídavě přihazovali po deseti tisících, až zazněla poslední nabídka 410 tisíc korun.

Podali ji a stali se tak vítězem právě ti manželé, jež se přihlásili po termínu.

„Je to neseriozní. Podmínky by měly platit bez rozdílu pro všechny. Proberu to s advokáty a zařídím se podle toho, co mi poradí,“ řekl neúspěšný děčínský zájemce. A že zvažuje bránit se právní cestou potvrdila i druhá neúspěšná zájemkyně z Ústí.

„Přihlásili se pozdě a neměli být do výběrového řízení přizváni. Starostovo plácnutí o neexistenci úřední desky v Olšinkách snad ani nelze brát vážně. Důvodně se mohu domnívat, že to byl něčí zájem, aby vyhráli právě ti, kteří vyhráli,“ komentoval výsledek licitace Viktor Malinkovič (KSČM).

Také on patřil k těm třem členům zastupitelstva, kteří pro rozšíření počtu účastníků licitace ruku nezvedli.