„Za to by šly postavit čtyři rodinné domy,“ uvedl zastupitel Jaroslav Kubín (KSČM). „Třeba prezidentská toaleta v Národním divadle nestála ani milion a ředitel přišel o místo. U nás se to zaplatí a nikomu to nepřipadá divné,“ dodal.

Podobně mluvili občané. „Oprava mého WC stála 20 tisíc. Když to spočtu, musí být kulturák plný jen záchodů!“ reagoval Petr Rychter.

„Na hodně špatný stav toalet jsme byli upozorňováni,“ uvedl zastupitel Pavel Dlouhý (SZSP), který jako bývalý radní vedl projektový tým. Dále řekl, že cena okolo 11 milionů odpovídá rozsahu oprav.

„Byly použity velmi kvalitní materiály, nádherné obklady, nová technika, zvětšoval se prostor i kapacita. Myslím, že to bude příjemnější i ženám, jež tu mají víc komfortu, když se tu budou v plesových šatech upravovat. Máme velmi kladné ohlasy.“

Tiskový mluvčí magistrátu Milan Knotek tvrdí, že první část rekonstrukce Domu kultury stála celkem 12 milionů korun. „Její součástí nebyla jen rekonstrukce toalet, ale i oprava kanalizačních rozvodů, které byly v dezolátním stavu, výměníku a stavební úpravy suterénu a učeben.“