„Veterinář naštěstí kocourka zachránil. Několik diabolů, které lékař vyndal mám schovaných pro policii,“ řekla chovatelka koček Pavlíčková.

Potvrdila, že nešlo o ojedinělý incident. „Vše začalo asi v listopadu loňského roku, kdy mi kocouři chodili domů postřeleni. Naštěstí to byla jen povrchová zranění v tlapkách. Pak se to začalo stupňovat a já téměř nestíhala s kocourky navštěvovat veterináře,“ popsala nepříjemnou událost chovatelka koček.

Nyní má doma už jen dva kocoury a jezevčíka. „Je zajímavé, že střelec si vybírá pouze bílé kocoury. Strakatého kocourka naštěstí podobný osud se střelbou ještě nepotkal stejně tak ani našeho pejska. Kocourek Sněhulák, který je čerstvě po zákroku se naštěstí z útoku střelce dostává. Přesto mám o něj velký strach a bojím se, že až půjde zase ven, že se také nemusí ani vrátit domů,“ má obavy Pavlíčková, která se chce obrátit na policii, aby neznámého střelce vypátrala a potrestala.

„Takový člověk by zasloužil tvrdý trest. Nechápu jeho pohnutky. Proč si své střelecké dovednosti nezkouší třeba na plechovkách,“ ptá se Božena Pavlíčková.

Střekovský veterinární lékař Václav Poživil k události řekl, že po posledním incidentu museli kocourka nechat utratit.

„Majitelka nám ho přivezla v takovém stavu, že bohužel mu již nebylo pomoci. Broky pronikly do vnitřních orgánů zvířete. Šlo o diabolky ze vzduchovky. V žádném případě nešlo o broky z loveckých pušek,“ podotkl Poživil. Vyvrátil tak možnost, že by po kočkách stříleli myslivci.