Ústečané mají k dispozici bazény koupaliště v Brné a na Klíši. V parných dnech se lidé byli osvěžit už ale také na přírodním koupališti ve Varvažově. To jediné nemá svého provozovatele a o kvalitu vody se proto starají hygienici z odboru hygieny obecné a komunální.

Vedoucí odboru Olga Zbuzková řekla, že i provedené kontroly kvality vody na Varvažově zatím zhoršenou kvalitu vody neodhalily.

„Ostatní provozovatelé plováren se na letošní sezonu chystají. Musejí dva týdny před zprovozněním zažádat o kontrolu kvality vody. Pak si ale každý provozovatel dělá průběžné měření,“ podotkla Olga Zbuzková.

Každé čtyři hodiny například strojníci na Klíši vyhodnocují pomocí speciálního přístroje kvalitu i teplotu vody.

Podle strojníka klíšského plaveckého areálu Pavla Nováčka odebrané vzorky z bazénů vyhodnocuje speciální přístroj a naměřené hodnoty se evidují.

Vedoucí odboru hygieny obecné a komunální Olga Zbuzková podotkla, že i letos v koupací sezoně zájemci najdou na internetových stránkách krajské hygienické stanice aktuální informace o kvalitě vody na vybraných plovárnách.

Jsou to například přírodní koupaliště ve Varvažově, v Habrovicích nebo v Chabařovicích.

Hygienici v Ústeckém kraji podle aktuálního stavu budou do tabulek malovat opět smajlíky, které zájemce upozorní na to, jestli je voda ve vybrané lokalitě ke koupání vhodná, nevhodná nebo dokonce zdraví nebezpečná.