„Vadí mi, že staveniště není pořádně ohraženo. Často je tam jen nějaká zpřetrhaná páska, ta mě rozhodně neudrží, kdyby se mi tu zvrkla noha. Navíc stejně bývá zpřetrhaná,“ řekla Otýlie Novotná.

„A co děti, těm můžete říkat stokrát, že někam nemají chodit a stejně tam půjdou. A škola není daleko,“ dodala Novotná.

Technický dozor nad stavbou má Ladislav Holub ze Seročeských vodovodů a kanalizací. „Správcem stavby je Zdeněk Pavel z Viamontu DSP a. s.,“ uvedl pouze.

Zdeněk Pavel ale vysvětloval, že je to v této lokalitě složité. „Nelze ji celou jednoduše uzavřít, protože tu probíhají tři stavby současně na velmi dlouhém úseku. Rekonstrukce kanalizace, komunikace a sloupů pro elektrické vedení trolejbusů. V každém případě dám stavbyvedoucímu Martinu Kománkovi podnět, aby s ohledem na děti zpřísnil bezpečnostní opatření a odstranil nedostatky,“ dodal Pavel.

Starosta obvodu Vlastimil Žáček (ODS) tvrdí, že kanalizace je téměř hotová, ale že stejně v místech dohlíží městská policie. „Za stavbu jinak odpovídá stavebník. My si ohlídáme i zabezpečení stavby kruhového objezdu.“ Střekovský zastupitel Pavel Boček (KDU–ČSL) si přeje, aby stavba byla co nejrychleji dokončena.

„Lidem musí vadit hluk, ale jinak to asi nejde. Ale hned u školy jsem si všiml, že na výkopech pro sloupy je dřevotříska a ta dost namokla. Na to by mohli strážníci upozornit, aby tam někdo nepropadl.“

Hlasujte, prosím, v anketě níže! Děkujeme.