Návštěvníci, kteří se nenechali odradit a na ústecké letiště dorazili, mohli obdivovat jen domácí letadla, a to ještě hlavně na zemi. Zpočátku totiž velmi nízká oblačnost a vítr nedovolily letadlům s cestujícími vůbec vzlétnout.

„Jednak by to bylo nebezpečné, jednak by účastníci stejně měli spíše strach než požitek z letu,“ vysvětloval zklamaným zájemcům neméně zklamaný Groeschell.

„Škoda, slíbili jsme malému let, ještě nikdy v letadle neseděl,“ litovali rodiče šestiletého Dominika Petra a Pavel Kmoníčkovi, kteří sem přijeli až z Děčína.

Šli se alespoň projet obrněným transportérem, protože vojáci byli jedni z mála účinkujících, kteří dorazili. „My jsme na tvrdé podmínky zvyklí,“ smáli se vojáci.

Na vyhlídkové lety nakonec přece jenom později v sobotu a v neděli došlo, ovšem jen nad Ústím. Dál místní letci kvůli přetrvávajícímu mizernému počasí nemohli.

Ze stejného důvodu nepřilela ani letadla cizí, nekonal se hromadný let do Teplic a mnoho dalších atrakcí.

Groeschellovi nejvíce vadí, že musel vzdát i pečlivě utajované překvapení – simulovaný pád a požár letadla s následnými záchrannými pracemi. „Nikdo by nepoznal, že je to fingované. Měli jsme přichystaný i vrak, který by lidé uviděli, až by se rozptýlil kouř. Přijíždějící hasiči by blikali a houkali… Škoda, že to nevyšlo,“ dodal organizátor.