„Komunikační projekt nazvaný Jak to dělají jinde běží už pátým rokem. Sympozia, která jsou jeho součástí, organizujeme ve všech krajských městech Česka a pilotně zvažujeme i některá města okresní,“ řekl Petr Němec, ředitel projektu. Sympozium v Ústí podle něj bylo už dvanácté.

Přednášející seznámili účastníky s novinkami, moderními trendy, doporučenými postupy i osobními zkušenostmi v oblasti revitalizace a rekonstrukce bytových domů a bytů.

Probrali okna, výtahy, bytová jádra, střešní, stěnové a zateplovací systémy, zdroje tepla a teplé vody.

V další části pak došlo i na ekonomiku a legislativu v této oblasti. Konkrétně na dotační a záruční programy, úvěrování a také pojištění.

Němec poznamenal, že zájem veřejnosti o tyto akce rapidně roste, zejména z řad společenství vlastníků bytů a bytových družstev, ale i bytových odborů radnic a správcovských organizací bytového fondu. Také v Ústí byl přednáškový sál zcela zaplněn zhruba stovkou účastníků.

Podle Němce roste rovněž prestiž těchto akcí, přednášejícími jsou významné kapacity ve svém oboru. Včera mezi nimi byl například ředitel Státního fondu rozvoje bydlení Jan Wagner. Projekt financují komerční subjekty.