Usnesli se tak včera střekovští zastupitelé na mimořádném zasedání v sále Setuzy. Radnice se tak poučila z prvního jednání o privatizaci Domova v menší zasedací místnosti, kam se řada zájemců nevešla. I včera jich dorazila více než stovka.

Už předem se většina dohodla, že do privatizace spolu půjdou. Nechtějí, aby Domov spadl do klína spekulantům. „Radnice teď pronajala jeden nebytový prostor u nás teprve nedávno založené firmě zabývající se realitní činností, správou nemovitostí a ubytováním. I ona jako nájemce by podle dosavadních pravidel měla předkupní právo a mohla by pak s byty spekulovat,“ konkretizovala obavy letitých nájemníků Eva Zoubková.

Zastupitel Viktor Malinkovič (KSČM) proto navrhl usnesení, že bude–li více nabídek od nájemníků, radnice blok prodá tomu subjektu, který jich bude zastupovat nejvíce. A že přednost bude mít vždy většinový zástupce nájemníků, pak bylo na návrh Josefa Liehneho (SZSP) doplněno i do privatizačních směrnic.

Jen snížení nabídkové ceny téměř 48 milionů korun nájemníci nedosáhli. „Je to výhodná nabídka,“ tvrdil starosta Vlastimil Žáček (ODS).