„Proto chceme, aby byl pás opraven, nebo raději zrušen úplně. Nejvíce by lidé uvítali, kdyby tu byl vjezd nákladním vozům úplně zakázán,“ tlumočil přání telnických obyvatel jejich starosta.

Po nedávné nehodě nákladního vozu, který skončil na boku a jen zázrakem se řidiči nic nestalo, Doubrava opět otevřel problém s nevyhovujícím retardérem.

Stojí totiž v zalesněné části a původně měl pomoci řidičům, kterým v prudkém klesání selžou brzdy. Nákladní vozidlo by po najetí do retardéru mělo zastavit ve štěrku. Místo toho ale nyní vjede jen na vybetonovanou cestu vedoucí do lesa, aniž by se vozidlo „utopilo“ v kamení.

„Proto je retardér životu nebezpečný. Neplní svou základní funkci a měl by být odstraněn. Obrátili jsme se dokonce i na správce komunikace, tedy ústeckou Správu a údržbu silnic. Ta ale nemá dostatek peněz na zrekonstruování nevyhovujícího retardéru. Obec dokonce zvažovala, že by odkoupila od současného majitele část pozemku, na kterém zčásti retardér leží. Nemáme ale takový rozpočet abychom si dovolili z našich peněz platit vybudování nového retardéru,“ podotkl Doubrava.

Šéf ústeckých silničářů Miroslav Kopnický potvrdil, že ani správa silnic nemá tolik financí, aby si dovolila zrekonstruovat retardér. „Čekáme na vyjádření kraje, který jsme požádali o finanční dotaci právě na rekonstrukci telnického retardéru,“ vysvětlil Kopnický.