Na druhou stranu kolejí do Krásného Března na nádraží, k lékaři, za nákupy a také do školy se místní obyvatelé teď dostanou obchůdnou trasou 1,3 kilometru dlouhou.

Anebo musí jet autobusem, který podle nich jezdí jen jednou za hodinu, do Ústí, nebo do Neštěmic, a odtamtud dál trolejbusem do Krásného Března.

Na dubnovém zasedání neštěmického zastupitelstva občané požádali, aby byl dočasně zřízen autobusový spoj, který by po dobu rekonstrukce podchodu pendloval mezi touto a druhou stranou Krásného Března.

„Dopravní podnik města žádost od starostky Neštěmic obdržel, ale zatím ještě nebyla vyřízena,“ uvedl včera Václav Groulík, tiskový referent ústeckého magistrátu.

I když si lidé velkou naději nedělají, tvrdí, že by to vůči nim bylo fér. „Kdyby to bylo na týden, neřeknu. Ale má to trvat půl roku,“ řekla Marie Durchánková. „Až se někomu při přecházení kolejí něco stane, bude pozdě,“ dodala.

Neštěmická starostka Liana Wagnerová řekla, že v této věci jednala s šéfem stavby hned po zavření podchodu.

„Původně tu byly jen igelitové zábrany. Až po intervenci vstup na koleje zahradili pletivem a prkny. Teď už by se sem neměl nikdo dostat,“ věří Wagnerová.
Dle svých slov jednala i se společností Člověk v tísni, která v Matiční ulici provozuje nízkoprahové centrum.

„Jejich terénní pracovník žádal, abychom zajistili převádění dětí přes koleje. Což je absurdní. Jednak bychom vstupem na koleje porušovali zákon a pak si ani neumím představit, jak bychom třeba zastavovali rychlíky,“ poznamenala Wagnerová.

Neuspěli ani žadatelé o odvoz na velký nákup. „Nejsme na to zařízeni a mimo toho obchod u nich normálně funguje,“ odmítla starostka.