„Lidé mají k dispozici pět jízdních kol a deset kolečkových bruslí. Především o víkendech, pokud je pěkné počasí, jdou kola i brusle na dračku,“ řekl Luboš Machoň, ředitel ústecké společnosti Dream Production, která u střekovského Beach Baru Vrak zajišťuje půjčovnu. Ta zahájila činnost letos v polovině dubna. „Mimo to každou středu a sobotu u Vraku nabízíme servisní služby. Zájemci si mohou přijít nechat seřídit kola nebo brusle.“
Pracovník půjčovny u Vraku Michal Pažout řekl, že nejen o víkendech, ale po celý týden, si přicházejí zájemci půjčit kola nebo brusle.
„Velký zájem začíná být i o servis, kdy si lidé, kteří si chtějí zasportovat, na střekovské cyklostezce při té příležitosti nechají rovnou také seřídit kola nebo promazat brusle, ale také si přijít jen pro radu, jak o bicykly pečovat,“ řekl Pažout.
Častým návštěvníkem cyklostezky na Střekově je v těchto dnech i Ústečan Martin Holý. „Já používám své brusle, ale myslím si, že půjčovna je dobrá věc, zvláště pro mimoústecké návštěvníky, kteří dostanou chuť si zasportovat a nevozí své brusle nebo kola s sebou,“ řekl bruslař Martin Holý.