Obzvláště senioři si stěžují na komplikace, jež jim tropické počasí přináší. Nejčastějším problémem, se kterým se řada lidí v parných dnech potýká, je ztížené dýchání, nevolnost, závrať nebo bolesti hlavy a kloubů.

Částečně se dá případným komplikacím vyhnout řádným dodržováním pitného režimu. Nedostatečná hydratace se totiž projeví nejen žízní, ale také ztrátou pozornosti. Proto především u řidičů je důležité dbát na příjem tekutin.

„Nejvhodnějšími nápoji jsou nápoje na bázi vody, nesladké a neperlivé jako například ovocné čaje, zelený čaj, voda nebo ředěné méně sladké štávy,“ vysvětlil lékař poradny zdravého životního stylu Luboš Pokorný. Naopak vyhnout by se lidé měli kávě, černému čaji, alkoholickým nápojům, mléku, protože tyto nápoje organismus odvodňují. Sladké a perlivé nápoje jsou také nevhodné. Příjem minerální vody by neměl přesáhnout litr za den. Ideální množství je půl litru.

Příjem tekutin by podle Pokorného měl být rozdělen do častých dávek o 150 ml v jedné porci. Celkem by se do těla mělo dostat 2,5 až 4 litry tekutin.

Dohlížet na pitný režim je nutné hlavně u starších lidí, kteří narozdíl od dětí často nemívají pocit žízně.