Ředitelé těchto škol využili svého práva přidělit ředitelské volno, prodloužili tak dětem letní prázdniny o pár dnů.

„Žáci, jejichž rodiče využili možnost uvolnit je z vyučování na příští týden, dostali vysvědčení už v pátek. Ostatním se rozdají 26. června,“ řekla ředitelka Základní školy České mládeže Vlasta Rytířová. Úsměv na rtech a květinu pro učitele si včera ráno do této školy nesla zhruba polovina jejích žáků.

Prodloužené prázdniny o několik dní budou mít i školáci ZŠ Vinařská. Ředitel školy o tom rodiče informoval hned na začátku druhého pololetí. „My jsme nejdřív nevěděli, co to oznámení znamená. Když nám pak vysvětlili, že nepůjdeme do školy, měli jsme velkou radost,“ směje se školačka Jarmila Kubcová.

Naopak výuku se rozhodl studentům nezkracovat ředitel SOŠ Sociální péče Jaroslav Mareš. „U nás budou do školy chodit jen dva ročníky a proto jsme se rozhodli školní rok nezkracovat. Vysvědčení se rozdají 29. června.“

Děti se včera radovaly nejen z dvou týdnů volna navíc, ale mnoho z nich potěšilo také pěkné vysvědčení. „Dostala jsem samé jedničky,“ chlubila se Eliška Neradová.

Kromě radosti a veselé nálady přinesl předčasný konec školního roku dětem i trochu smutku. „Tak zase v září,“ ozývalo se před školou.

Žáci, kteří budou muset jít do školy ještě příští týden, si budou moci ve školách hrát různé hry, chodit na výlety, vyklízet třídy nebo pomáhat při hrách.