„Není to třeba. Stavbařům jsme uvolnili, co potřebovali a žádné problémy nejsou,“ potvrdil ředitel Pavel Ťupek. Vše podle něj nasvědčuje tomu, že rekonstrukce bude v srpnu, tedy včas, hotova.

Rodiče zdejších školáků stavbu pozorně sledují. „Dělá se tu pořád, vypadá to dobře. Já jsem spokojená, dcera už méně. Těšila se, že bude mít dříve prázdniny,“ řekla Patricie Bezděková, matka jedné ze školaček.

Ještě před nedávnem se rodiče obávali, že město pod záminkou oprav školu, která letos slaví 75 let existence, nadobro zavře a děti přemístí do jiných ústeckých škol.

Statik totiž už před rokem upozorňoval na havarijní stav školní budovy a město přitom s prostředky na opravu v rozpočtu vůbec nepočítalo.

Až když se rodiče začali bouřit, primátor Jan Kubata je ujistil, že škola bude zrekonstruována a znovu otevřena. Radní pak také okamžitě uvolnili z rezervy potřebných 15 milionů korun a práce začaly dokonce v předstihu.

Pokud vše bude pokračovat hladce, usednou v září zase žáci do svých lavic. „Komplikace by mohly přinést jen nepředvídatelné okolnosti, které při každé stavbě mohou nastat,“ řekl Kubata.

Město také vyhovělo rodičům a informuje o průběhu akce, která začala už v polovině května, na svých webových stránkách.

Stavbaři pracují hlavně na tělocvičně, aule, musí opravit atiku nad průčelím hlavní budovy a také zrekonstruovat kanalizaci.