Stará Myslivecká je její tradiční značkou a kdyby po ní byla pojmenovaná ulice, lepší propagaci by si firma nemohla přát. Nemá ji to stát ani korunu. „O zpoplatnění jsme nemluvili,“ potvrdil primátor Jan Kubata. Jména nových ulic musí schválit městští zastupitelé. O Staré Myslivecké budou rozhodovat 28. června.

Někteří členové opozice už řekli, že s tím budou mít problém. „V každém případě budu chtít vysvětlení, proč zrovna tenhle název. Pokud to chce sama firma, tak by si to snad měla zaplatit,“ míní Květa Rybárová (KSČM). Tak tomu bylo v minulosti v případě zastávek MHD. Firmy si mohly koupit firemní označení zastávky za 30tisícový poplatek a každý další rok odváděly DPmÚ města 15 tisíc. Před čtyřmi roky ale jeho představenstvo s touto praxí skoncovalo.

Nyní se zastávky nově pojmenovávají podle ulic nebo charakteristických znaků dané lokality. A podobně to většinou funguje i v případě názvů nových ulic. Několik jich vznikne v Ústí po dostavbě Paláce Zdar nebo Fora. V jejich případě radní odsouhlasili názvy jako Krajská, Příčná či U Kostela. „Taková pojmenování jsou neutrální a je předpoklad, že nikomu nebudou vadit,“ řekla Rybárová.