Jaroslav Kubín (KSČM) a Karel Nepraš (SZ) shodně nejvíce kritizují Městské noviny. „Je to propagační plátek místní ODS vydávaný za peníze ústeckých daňových poplatníků,“ tvrdí Kubín. Poznamenal, že je až trapné, kolik se v každém čísle objeví fotografií primátora. „Zato opoziční názory tam chybí,“ dodal.

Nepraš poukázal na loňský průzkum tří nevládních organizací, které analyzovaly stovku obecních a krajských novin v celém Česku. „Nejhůře z něj vyšlo právě Ústí. Bylo označeno za odstrašující příklad tiskoviny placené z veřejných prostředků a zásadně zneužívané k sebeprezentaci vládnoucí skupiny politiků,“ uvedl.

Primátor Jan Kubata (ODS) to odmítá. „Jde o plané výkřiky, které nemají opodstatnění,“ řekl. Městské noviny podle něj neslouží k prezentaci politiků, ale projektů, které město realizuje. „Za ně odpovídá městská koalice, proto je logické, že je prezentuje ona,“ řekl.

Opozice, jak Kubata dodal, by ráda prostřednictvím Městských novin informovala své voliče, jak plní svůj program, ale k tomu podle něj určeny nejsou.