„Na co tu byly zbytečně vynaložené náklady na výstavbu nové zastávky, když od zastávky Prior je to úplně stejně daleko,“ ptala se Jana Machová.

„Normální chodec totiž musí stejně obejít celé parkoviště, protože to je obehnané zhruba 80 cm zídkou. Tím se vlastně pro lidi nic nezměnilo. Proč tam alespoň přes tu zídku nepostavili schůdky? Ten člověk, co to projektoval, určitě nechodí pěšky, ale vozí se jen autem,“ stěžovala si Machová.

Jiný zákazník prodejny, Pavel Doubravka, zase poukazoval na zábradlím obklopené chodníky. „Kvůli nim se totiž nedá přejít u výjezdu z parkoviště. To zábradlí mě, pokud ho nechci přelézat, nutí, abych to celé obcházel buď přes silnici, anebo rovnou okolo prodejny. To má být nějaký obchodní trik, nebo co? Ten architekt ale musel studovat hodně vysokou školu,“ rozčiloval se.

Podle vedoucího odboru dopravy magistrátu Dalibora Dařílka to celé je akce Plusu. „My jsme to schvalovali na základě plánů projektanta Plusu,“ uvedl.

Liana Wagnerová, starostka neštěmického obvodu, kam patří i Krásné Březno, slíbila, že pokud bude možné s tím něco udělat, pokusí se to změnit. „Zřejmě je to jedna z těch věcí, na které se přijde až při provozu.“ Mluvčí řetězce Plus David Kolář se k problematice prozatím nevyjádřil s tím, že neví, jestli to není záležitost pouze investora stavby, jehož jméno prozatím nesdělil. „My máme obvykle budovu pouze pronajatou,“ dodal.