Na detaily akce jsme se zeptali Jana Heřmánka z pořádající agentury 70promotion.cz.

Co vás vlastně přivedlo k nápadu udělat Hip Hop Open Air Větruše?

Důvod je jednoduchý, ničemu se nevyrovná pocit, když stojíte před pódiem a čekáte na první tóny skladby. Mrazení v páteři a pocit euforie, když to vypukne, je to, co stojí za těch několik měsíců práce na tomto projektu. Čili je to čistě pocitová záležitost.

Také se jedná o snahu vychovávat mladé lidi, aby se zajímali o to, co se děje kolem nich. Ukázat jim město z jiné roviny pohledu – proto ta Větruše. Což se nám, doufáme, díky podpoře města a našich partnerů podaří. Příští rok snad přijde někdo jiný a bude pokračovat. Jednou bych byl hrozně rád divákem a mohl si užít akci jako host. Ale to jsou už plány a sny. Tak uvidíme, jak to dopadne.

Proč zrovna v této koncepci?

Chtěli jsme vybrat to nejlepší z Čech a Slovenska. Kontrafakt jsou na Slovensku nepochybně číslo 1. To je něco, jako u nás třeba Karel Gott. H16 jsou výborní kluci se skvělým zvukem, Pio Squad vyhráli Anděla, takže by se dalo říct, že v Čechách jsou top. Nironic je Američan, který žije v Čechách, dělá hip hop a dělá ho dobře. Lidé ho mají rádi.

Celé se to tedy točí kolem těchto hvězd, které podpoří Wuty, TVS a převážně severočeští DJs. Složení není stejnorodé, každý z interpretů má jiný zvuk, jiný rap. Chceme udělat show, která bude lidi bavit. Je konec školního roku, takže snad dobrá příležitost k oslavě. Návštěvníci si navíc mohou zahrát streetball, fotbálek, užít graffiti stěnu, takže možností k pobavení bude dost.

Graffiti? Nebojíte se, že by Větruše mohla přijít o svou novou fasádu?

I kvůli tomu jsme přijali různá bezpečností opatření, jako například pevné bariéry. Na vše samozřejmě bude dohlížet ochranka, hasiči a záchraná služba.
Přímo do areálu nebude povoleno vnášet spreje, pet láhve a podobné věci. Po opuštění areálu se vstupenka stává neplatnou. Děláme vše pro to, aby Větruše zůstala nedotčena a nikdo nepřišel k úhoně.

Hip hop se v poslední době posouvá o dost jinam, než byl třeba před deseti lety. Jak se na tuto změnu díváte vy?

Z hip hopu se stal pop. Lidé, kteří to před 10ti lety začali poslouchat, začali teď hip hop tvořit a lidé, kteří před 10ti lety nevěděli, co hip hop je, na tom teď vyrostli. Tím tu vznikla velice silná základna, na kterou se nabalují další a další lidé.

Jednoduše: Nová generace si přináší i novou vlnu hudby a to si myslím je dobře. Před lety tu byli pankáči, z kterých jsou teď manažeři. Dnešní mladé lidi bezpochyby čeká to samé. Teď už dost řečí a v pátek všichni na Větruši. Právě tam každý uvidí, co je to Hip-Hop!

Web: www.skillz.name