Pěšky na druhou stranu kolejí musí cestou 1,3 kilometru dlouhou. Nebo, pokud zvolí městský hromadný prostředek, jedou do Neštěmic, tam přesednou a vrací se zpátky do Krásného Března. Tento stav má trvat až do listopadu.

Starostka Neštěmic Liana Wagnerová na žádost lidí o dočasný spoj, který by pendloval mezi oběma částmi Března, napsala investorovi drážní stavby i provozovateli MHD.

Výsledkem jsou dvě zamítavé odpovědi. „Zástupci investora se obchůzková trasa zdá adekvátní a nevidí důvod, proč by měli platit speciální spoj.

A dopravní podnik města nemá vozy, řidiče ani licenci na jeho provozování. Podle šéfa dopravy navíc jízda do Neštěmic a zpět není časově ani finančně náročná,“ tlumočila odpovědi Wagnerová.

Rozlítila tím komunistické zastupitele, kteří jí vyčetli, že pro věc kromě odeslání 2 dopisů za 2 měsíce nic neudělala.

„Lidé včetně dětí riskují přebíháním přes koleje život. Až dojde k průšvihu, bude se to rychle řešit, ale to bude pozdě,“ varuje Miloslav Buldra.

Pavel Vodseďálek označil reakci dopravce za ohlupování. „Při nedávné dětské olympiádě brázdily město posilové autobusy bez ohledu na nedostatek řidičů, vozů i licencí,“ zlobil se.