Naopak obvod by mu měl uhradit náklady řízení přes 82 tisíc korun. Obvodní zastupitelé ale schválili, aby město Ústí proti verdiktu podalo odvolání.

Dnes již bývalý advokát radnici zastupoval v případě prodeje objektu v centru města, za který kupec místo 5,1 milionu uhradil jen 200 tisíc korun.

Podle zastupitelů právník neuplatnil včas u soudu pohledávku a ta byla promlčena. „Radnice tak definitivně o zbývajících 4,9 milionu přišla,“ uvedl starosta centrálního obvodu Václav Verner.

Dodal, že před dvěma lety proto město podalo na právníka žalobu. Chtělo po něm alespoň půlku uvedené škody. Ten ale odmítl, že by radnici svým postupem poškodil. Tvrdil, že jednal přesně podle jejích pokynů a že to byla ona, která zaspala.

Obvod za podání žaloby zaplatil 98 tisíc korun a na stejnou částku jej přijde i odvolání. Přesto 15 z 20 zastupitelů rozhodlo ve sporu pokračovat.

Miloslav Starecký ještě chtěl, aby Verner o věci informoval obvodní starosty i primátora. „A požádal je, aby se na tohoto právníka neobraceli,“ řekl Starecký. To většina zastupitelů nepodpořila. Je třeba počkat na výsledek odvolacího soudu.