Přišlo 60 lidí, dotaz jich v průběhu pořadu stačilo položit jen 15. Ostatní moderátor Petr Studenovský nemilosrdně odmítl. Vůbec byl k publiku někdy až moc příkrý a k primátorovi naopak vstřícný. Holt, koho chleba jíš…

Předmětem hned několika dotazů byla protipovodňová opatření na Střekově i ve Svádově. Střekovští chtěli vědět, kdy už se hráz u nich konečně postaví. A Svádovští naopak vyjadřovali obavu, že pak všechnu vodu schytají oni.

Kubata obě skupiny uklidňoval, že protipovodňová opatření jsou městskou prioritou a že město usiluje, aby vše bylo vyřešeno co nejrychleji.

„Svádov je součástí Ústí stejně jako Střekov. Takže se snažíme, aby i on byl ochráněn. Ale není v možnostech města tyto nákladné investice plně financovat. Peníze musí sehnat stát,“ uvedl Kubata.

Z publika poté padla jedovatá poznámka, že na stavbu paláců město má. Primátor i ji však ustál s přehledem.

„Jaké paláce máte na mysli?“ zeptal se, a když slyšel, že jde o Forum či Palác Zdar, byl s odpovědí rychle hotov. „To jsou soukromé stavby, nikoli městské,“ řekl.

Děravé komunikace, rozkopané město, problémy s nepřizpůsobivými obyvateli, vaňovské překladiště, nedostatek parkovacích míst či privatizace střekovského bloku Domov, to byly další věci, které Ústečany také zajímaly.

Primátor byl připraven, odpověděl z fleku takřka na vše. Výjimkou byly dva specifické dotazy, a to proč v jednom neštěmickém paneláku praskají trubky a v jiném domě na Střekově není ekologické topení. Ale i to slíbil zjistit a odpovědět dodatečně.

Přítomní byli většinou spokojeni a žádali Arénu každý měsíc. Město s ní počítalo jednou za čtvrtletí. Primátor slíbil kompromis: Akce bude vždy jednou za dva měsíce.