Ač zastupitelé záměr prodeje tohoto čtyřvchodového domu schválili už v únoru, dodnes se obyvatelé nedočkali nabídkových dopisů.

Opoziční zastupitelé (4 SZSP, 3 KSČM) a spolu s nimi 1 zvolený za ČSSD, kteří mají v 15tičlenném neštěmickém zastupitelstvu převahu, se za to spolu s přítomnými lidmi do vedení obvodu (ODS + ČSSD) tvrdě pustili.

Starostka Liana Wagnerová (ODS) řekla, že záměr prodeje domu po bytech jednotlivým nájemníkům byl schválen a prodán jim tak tedy bude.

Hájila své úředníky, že nabídky ještě nestihli připravit, protože se zabývají agendou kolem loni v září schváleného záměru prodeje 248 bytů v ulicích Přemyslovců, Železná a Čechova. Podle ní měla Mlýnská přijít na řadu až pak.

„To jste ještě nezúřadovali záležitosti z loňského roku? A proč jste to nedali nájemníkům ani vědět,“ zlobila se Miloslava Válková (SZSP), bývalá neštěmická starostka.

Podpořil ji i Pavel Vodseďálek (KSČM). „Tady se v minulosti prodalo 3,5 tisíce bytů a šlo to bez problémů,“ tvrdil.

Do vedení radnice se pustili i přítomní lidé. „Snad byste měli mít nějaké termíny a zodpovědné lidi za jejich dodržení. Jinde to tak alespoň funguje,“ řekl jeden z nájemníků.

Opoziční zastupitelé pak starostce uložili, aby zajistila doručení nabídek do Mlýnské do konce prázdnin.