I čekající na přesunuté stanici diskutovali na stejné téma. Jejich výroky na adresu odpovědných za rozkopané město byly tak peprné, že by je nebylo vhodné publikovat.

Naposledy se jen o kousek dál, u Hraničáře, kopalo před dvěma a půl týdny. Před rokem přitom město dokončilo nákladnou rekonstrukci tohoto úseku Masarykovy ulice. Včetně kruhového objezdu Pražačka a Špitálského náměstí stála 70 milionů korun.

Nedávné kopání tady měli na svědomí vodohospodáři, kteří likvidovali havárii na vodovodním řádu. „I tentokrát je důvod stejný, opět voda,“ řekl včera náměstek primátora Jan Řeřicha.

Zároveň tu ale také podle něj opravuje zhotovitel loňské rekonstrukce nekvalitní obrubníky na zastávkách. „Stavba je v záruce. Práce jsme reklamovali a firma to teď na své náklady předělává,“ uvedl Řeřicha.

Primátor Jan Kubata připustil, že Ústečané nadávají právem. „Vím, že se to snáší na naše hlavy. Ale my jsme v tom nevinně a i nás to zlobí,“ řekl.

Dodal, že při rekonstrukci komunikací město vždy vyzývá vlastníky sítí pod nimi, aby si je při té příležitosti dali do pořádku. Právě proto, aby se minimalizovalo riziko, že se tam bude muset znovu kopat.

„Jenomže na to nereagují, my necháme udělat nový povrch, jim pak praskne potrubí a kope se nanovo. Je to věčný problém. Ale my nemáme jinou pravomoc, než na ně apelovat,“ vysvětlil Kubata.

Severočeské vodovody a kanalizace (SčVaK) ovšem odmítly, že by se včerejším kopáním na Masarykově třídě měly cokoli společného.

„Žádnou poruchu jsme hlášenou neměly. Pátraly jsme po ní marně a tak jsme pro jistotu vyslaly na místo našeho technika. Ten potvrdil, že o naše výkopy nejde,“ uvedla Iveta Kardianová, mluvčí SčVaK.