Pozemky, na kterých bude obchodní centrum stát, investor vykoupil od soukromých vlastníků. Trmice nemají podle Neubauera s centrem nic společného.

Pozemky patřily dříve ústecké chemičce, ta je prodala majiteli, který na nich měl vybudovat autoservis. Z toho sešlo a dále je koupil současný investor obchodního centra.

„Stavba je v souladu s územním plánem města. Jsme rádi, že bude pozemek využitý a spolu se zlepšením image Trmic přitáhne i nové návštěvníky,“ prohlásil Neubauer.

V plánu radnice také bylo postavit na něm hotel. „Na Ústecku velký lepší hotel chybí. Na výběr je pouze hotel Vladimir nebo interhotel Bohemia, který by ale potřeboval celkovou rekonstrukci,“ řekl trmický zastupitel.

Z možností, jak parcely využít, se mu zdá tato varianta jako asi ze všeho nejlepší. „Nové obchodní centrum se má začít stavět co nejdříve,“ uvedla starostka Trmic Jana Oubrechtová. Zatím probíhají stále jen přípravné práce.

„Mají v něm být zastoupeny všechny sortimenty. Jak diskontní prodejna s potravinami, tak i market pro kutily, sportovní obchody, obuv, elektro a další,“ dodala starostka.