Téměř 200 metrů před koncem města totiž dopravní značka umožňuje řidičům jet nejvyšší povolenou rychlostí 70 kilometrů v hodině, většina z nich ale úsekem jede ještě vyšší rychlostí. Situace tak nyní komplikuje život přibližně devíti rodinám, které žijí v několika domech na samém konci Předlic.

„Je to nevídané. Nemáme tu kloudný chodník a navíc nám tu radní zvýšili povolenou rychlost. Jde tu doslova o život,“ řekl včera jeden z místních obyvatel Ladislav Krupa. Přejít z jedné strany ulice na druhou je téměř nemožné. Dnem i nocí tudy jezdí jeden automobil za druhým. „A většinou i nákladní. Místo, aby sjížděli nebo vjížděli na dálnici u trmického Globusu, tak jezdí tudy. Máme tu malé děti a bojíme se, že dojde k tragédii. Včera skončil pod koly jednoho z aut náš psík, naštěstí vyvázl jen s drobným poraněním,“ řekl Krupa.

Piráty silnic podle něj nezastaví ani namátkové kontroly dopravních policistů v Předlicích. „Měla by se sem padesátka vrátit. Už kvůli dětem a seniorům, kteří tu také žijí. Jen se divím, že tady to městskou policii nechává klidnou, zatímco například u chemičky, kde je padesátka, a moc lidí tam nechodí, tak tam denně strážníci vybírají pokuty, ale tady, kde by snížená rychlost byla zapotřebí, tak se nic neděje,“ uvedl Ladislav Krupa.

Za pravdu mu dává i Iveta Zimmertová, která vychovává dvě malé děti. „Je to utrpění, když jsem se asi před půl rokem dozvěděla, že u zastávky MHD vyrostla značka umožňující řidičům tudy jet až sedmdesáti kilometrovou rychlostí, zhrozila jsem se. Už tak tu při padesátce řidiči jezdili hodně rychle, a teď tuplem,“ podotkla předlická obyvatelka Zimmertová.

I podle ní by značka měla být umístěna o několik desítek metrů dál, až za posledním obytným objektem a ne, jak je tomu nyní. „Nechápu, proč by měli řidiči jezdit takovou rychlostí už tady, kde bydlíme. Už tak riskujeme životy při každém přecházení silnice,“ řekla matka dvou školáků.

Obyvatelé Předlic se proto chtějí obrátit na odbor dopravy ústeckého magistrátu se žádostí o snížení rychlosti.