V současné době je klub ve 4 milionovém dluhu zaviněném podle klubu letošní zimou, kdy nemohl splácet úvěr. „Zima byla velmi špatná. Kvůli ní nám banka odložila půjčku úvěru, takže jsme nakonec klubu půjčovali své vlastní peníze. Aby se v zimě vleky rozjely, potřebujeme další investice. Navíc každý rok dobrovolně dotujeme úpravu běžeckých tratí 300 tisíci korunami, které jsou nám nevratné,“ uvedl Holinger. Ani loňská dobrá zimní sezona však nestačila pokrýt náklady spojené s činností klubu. To je největším trnem v oku některých zastupitelů.

„Argumenty kolegů chápu, ale je třeba si uvědomit, že neustálé investice pro rozvoj lyžování na Telnici jsou nutné,“ poukázal starosta Telnice Jaroslav Doubrava. Tři z lyžařských vleků spolu s parkovištěm patří obci Telnice. Podle Holingera byly postaveny před lety v akci Z, po zániku národních výborů připadly obci. „Je jasné, že chceme svůj majetek nějak zhodnotit. Žádáme proto po Ski klubu nájem, který ale nemusí být nutně vyjádřen penězi. Dříve s klubem fungovaly ústní dohody. Teď ne. Proto hledáme smluvní cesty, jak dluhy uhradit a ošetřit nájem do budoucna. To se příliš nedaří, a proto jsem celou věc uložil k jednání finančnímu výboru,“ řekl Doubrava.

Starosta stále věří v možnost dohody s městem Ústí nad Labem. To podle něj chtělo před dvěma lety dát 130 milionů na rozvoj lyžařského střediska. „Telnice je příměstská a rekreační část Ústí, takže by to ústecké zastupitele mělo zajímat,“ uvedl Doubrava.

Město mělo ale podmínku zřízení akciové společnosti Zadní Telnice, ve které by mělo 51procentní podíl. To podle Holingera nešlo, protože v podmínkách převodu majetku z bývalé TJ Chemičky na Ski klub Telnice stojí, že dalších deset let nesmí majetek nikdo zastavit a manipulovat s ním. „Zbývá ještě asi 5 let,“ řekl Holinger. „Město loni Ski klubu půjčilo 1,5 milionu, za který se koupily skútr a dětský kolotoč. Část peněz nám potom odpustilo,“ dodal.

Ski klubu se líbí varianta obecně prospěšné společnosti společně s Magistrátem města Ústí nad Labem. „Jednání zatím nikam nevedou, ale byl by to jistě krok dopředu. Město si může mnohem lépe půjčit peníze než my,“ uvedl Holinger.

Podle ústeckého zastupitele Jaroslava Kubína (KSČM) se však v novém volebním období zatím žádná žádost v souvislosti se Ski klubem Telnice neprojednávala.