Po zveřejnění smutného příběhu v Ústeckém deníku náměstek primátora Arno Fišera pozval Marii Zemanovou na magistrát. Babička se už 9 měsíců stará o sedmnáctiletou vnučku Janu, kterou nezodpovědný řidič připravil o rodiče a i ji těžce zranil. A protože dodnes neskončilo ani opatrovnické, ani dědické řízení, pečuje o dívku ze svého nevelkého důchodu. Ač klepala na mnohé úřední dveře, pomoci se nedočkala. A ocitla se doslova na dně.

„Primátor Jan Kubata ženě pro začátek daroval 10 tisíc korun. Nabídl jí také bezplatnou službu magistrátního právníka, který paní Zemanové poradí ve složitých právních záležitostech s tímto případem spojených. A požádáme i vedení neštěmické radnice, aby se pokusilo najít možnost nějaké mimořádné sociální dávky, díky které by babička a vnučka překlenuly dobu, než bude vše úředně vyřízeno,“ řekl Fišera.

Kubata zdůraznil, že jde o mimořádný případ, který vyžaduje i mimořádný přístup. „Jsem rozhořčen, že vyřizování tak dlouho trvá. Nepřál bych těm, kteří si dávají tak na čas, aby na vlastní kůži zažili to, co paní Zemanová a její vnučka,“ zlobil se Kubata. Slíbil i apelovat na soud, aby postupoval co nejrychleji.

Marie Zemanová uvedla, že už s Janou vyplňují potřebné formuláře, které dostaly. „Jsem vděčná za pomoc. Snad teď už půjde vše lépe,“ věří.