Klouzačka a prolézačky nejsou zabetonovány do země, ale pouze zapuštěny do hlíny. Dělníci navíc spodní část klouzačky pouze přišroubovali k zemi a nechali tam vyčnívat kus dřevěného polena a chybí pískové doskočiště.

„Nemohl jsem se už na ten šlendriján dívat. Je sice moc pěkné, že tu na nevzhledném místě vzniklo hřiště pro děti, ale za jakou cenu? Chodí si sem hrát děti z nedaleké školky, dovádí tu školáci z celého okolí a je jen otázkou času, kdy se tu některé z dětí zraní.

Proto jsem spodní část skluzavky upravil tak, aby byla o něco bezpečnější,“ řekl habrovický obyvatel Herbert Noske, který vzal pilku a vyčnívající dřevo na spodku prolézačky odřízl. Poukázal i na to, že některé díly jsou připevněny jen šroubem. „Při opakovaných pohybech by se šrouby mohly uvolnit a děti by si mohly i ublížit,“ řekl.

Také Miroslava Horáčková se podivovala nad tím, že dělníci prolézačky nezabetonovali do země. „Většinou bývají podobné atrakce na hřištích lépe připevněné a už vůbec ne tak, aby se o vyčnívající díly děti mohly poranit,“ podotkla Miroslava Horáčková.

Moderní dětské hřiště v Habrovicích podle tamních obyvatel scházelo. Místostarosta centrálního ústeckého obvodu Jan Tvrdík řekl, že město si nechalo hřiště postavit na klíč od brněnské firmy Flora servis za 70 tisíc korun.

„Celou situaci nechám prověřit. Pokud vím, tak hřiště ještě není zcela hotové. Má být ještě navezen písek na doskočiště. Jde o přírodní materiál atestovaný EU. Na nátěry je záruka 2 roky a na funkčnost prolézaček až 5 let,“ dodal Tvrdík s tím, že vedle Habrovic město nechalo vybudovat podobná hřiště i ve Vaňově, Božtěšicích nebo v Předlicích. Náklady na jejich výstavbu dosáhly 250 tisíc korun.