Podle prodavačky Aleny Trostové se zájemci nejčastěji ptají, jakou anténu si mají pořídit a jaký je nejvhodnější set top box. „Připadám si tu jako na telefonní informační ústředně. Zákazníci se obávají, že po zprovoznění digitálního vysílání už nenaladí analogové. Není tomu ale tak,“ vysvětlila prodavačka.

Zájemci si přesto houfně kupují speciální přístroje nebo televizory na příjem digitálního vysílání (DVB-T), což je nový systém televizního vysílání, který postupně nahradí současné analogové.

Ústečané mají ale smůlu, TV Novu digitálně zatím nenaladí. Podle mluvčí televize Nova Veroniky Šmítkové je důvodem cena za vysílání, která neodpovídá předchozím dohodám. Oba dotčené subjekty, televize Nova i provozovatel Multiplexu a Radiokomunikace jednají, ale ani jedna strana zatím nechce ze svých pozic ustoupit.

Ústečan Josef Hirsch se proto cítí být podveden. Koupil si set top box s tím, že si naladí už digitálně vysílané programy, ale neuspěl.

Pomocí přenosné digitální televize hledal signál na všebořickém sídlišti marně. Signál se objevil až od sedmého patra panelového domu. Ostatní mají zatím smůlu.