Zhotovitel stavby, odpovědný úředník magistrátu i představitel místní samosprávy se však však shodují na tom, že termíny budou dodrženy.

Vedoucí projektu rekonstrukce kanalizace Zdeněk Pavel z firmy Viamont DSP zdržení rekonstrukce kanalizace v minulosti díky skalnatému podloží skutečně připustil. „S těmi jsme se ale již dávno vypořádali a žádné další zdržení, které by mohlo ovlivnit i další probíhající práce nepředpokládáme,“ uvedl.

Obdobně reagoval i vedoucí Odboru dopravy magistrátu města Ústí nad Labem Dalibor Dařílek. „Měli jsme se zhotoviteli staveb koordinační jednání na toto téma,“ řekl. „Na něm jsme se shodli, že původní termíny budou dodrženy.“

Střekovský starosta Vlastimil Žáček možné zdržení také odmítá. „Pokládám jakékoliv úvahy o případném posunutí data dokončení výstavby trolejbusové trati za mylné a zcela neopodstatněné,“ řekl.

V současnosti již technici pro budovanou trolejbusovou trať na Střekov přizpůsobili a napojili trakční vedení. Trolejbusy na ní mají vyjet letos v listopadu.