Jen do běžných oprav vozovek, jichž odbor dopravy ústeckého magistrátu spravuje 300 kilometrů, půjde k 20 milionům korun. Potvrdil to vedoucí odboru Dalibor Dařílek.

Nad rámec původně uvažované údržby se letos dočká opravy ještě dalších 7 úseků, radní města na ně vyčlenili 4 miliony korun.

„Tuto částku vybral odbor dopravy na správních poplatcích nad schválený rozpočet, a to především díky zvýšenému počtu schválených dovezených vozidel,“ vysvětlil mluvčí města Milan Knotek.

Většinu mimořádných prostředků, 3,7 milionu korun, spolykají opravy komunikací Ve Štěpnici v Hostovicích, v Tiché ulici ve Všebořicích a úsek k trafačce v Sebuzíně. Menší opravy odbor plánuje i v ulicích Spartakiádní, Anežky České, Churchillova a V Osadě. Dařílek řekl, že jde o akce z dlouhodobého plánu oprav, na které se nedostalo loni.

Motoristé přesto poukazují, že stav komunikací v Ústí je špatný. Magistrát to nepopírá, nicméně tvrdí, že není v jeho možnostech opravit vše a hned.

„Před třemi lety jsme situaci podrobně mapovali. Všechny potřebné opravy by přišly na 400 milionů korun,“ tvrdí Dařílek.