Svoji jedenadvacetiletou přítelkyni, se kterou měl tříleté dítě, prý zavraždil po vzájemné hádce úderem tupým předmětem do hlavy. Ženu rozřezal, aby se snáze zbavil jejího těla. Muže policisté zadrželi ve čtvrtek. Na mimořádné tiskové konferenci v Ústí nad Labem to novinářům řekl kriminalista Jiří Krupička. Muž se k činu doznal. Hrozí mu trest až 15 let vězení.

Brutální vraždu jednadvacetileté ženy z Ústí nad Labem, kterou v červnu zabil její 29letý nezaměstnaný přítel Miroslav Rittich, kriminalisté objasnili díky chrupu zavražděné. Potvrdil to šéf severočeských kriminalistů Jiří Krupička s tím, že její totožnost se policii podařilo zjistit až ve středu, a to pomocí zubní karty.

Kriminalisté do té doby pátrali v evidenci pohřešovaných osob. Na seznamu, ale zavražděná žena nebyla. Podle Krupičky se kriminalisté pak zaměřili i na případy domácího násilí na Ústecku. Miroslav Rittich z Višňové ulice na největším ústeckém sídlišti záznam u policie měl. Násilník totiž opakovaně družku surově bil a v bytě proto často zasahovala policie.

Okresní soudce Josef Havlík uvalil na 29 letého Miroslava Ritticha po výslechu vazbu. Podle soudce muži hrozí v základní sazbě 10 až 15 let vězení. Byl převezen do litoměřické vazební věznice.

Hlavu zavražděné ženy našly děti v sobotu 7. července v křoví nedaleko vchodu do ústeckého Gymnázia dr. Václava Šmejkala. Policisté zde pak později nalezli zakopané i další části těla ženu. Další pak našli ve čtvrtek v mrazáku bytě obviněného, který bydlel nedaleko místa nálezu těla. Ještě nevědí, zda mají celé tělo, čekají na výsledky pitvy.

Další podrobnosti naleznete v sobotním vydání Ústeckého deníku.