Jejich otec, Pavel Fajt, se proti verdiktu soudu nižší instance odvolal s tím, že chtěl aby obě děti byly svěřeny do jeho péče. Místo toho ale podle včerejšího konečného rozsudku zůstávají obě děti u matky a navíc Fajt bude muset uhradit dluh na výživném, které neplatil od srpna 2005. To činí celkem 12 336 korun.

Podle předsedkyně senátu krajského odvolacího soudu Marie Ortové senát včera přezkoumal celou věc a námitku otce a při svém rozhodnutí neshledal důvody, proč by měl rušit původní rozsudek okresního soudu. Proti včerejšímu verdiktu není možné odvolání ani dovolání a věc je tak definitivně uzavřena.

Pavel Fajt bojuje o své dvě nezletilé děti, Radima a Pavlu s jejich matkou, Jaroslavou. Po neúspěchu u okresního soudu, kdy žádal o opatrovnictví dětí, se obrátil ke krajskému soudu a navíc nešetřil stížnostmi nejen na ústecké magistrátní úředníky z odboru péče o děti, ale i na státní zástupkyni své bývalé družky, své advokáty i na expřítelkyni Jaroslavu. Na ni dokonce podal i trestní oznámení.

„Obrátil jsem se tehdy dokonce i na odbor rodinné politiky a rovnosti žen a mužů Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Až na jejich zásah a šetření Ústeckého kraje byla věc ústeckým úředníkům odebrána a předána do Děčína,“ popsal sled událostí Fajt. Proč neplatí na své děti alimenty jen řekl, že místo peněz je šatí a kupuje jim i jídlo. To však jeho družka popřela.

Vedoucí odboru sociálně–právního oddělení dětí z Děčína Hana Henigová včera před soudem řekla, že jde o specifický případ, kdy se otec s matkou nedokážou domluvit na výchově dětí, což odnášejí především děti. „V tom ale rodičům žádná instituce nedokáže pomoci, to si budou muset uspořádat sami,“ podotkla Henigová. Boj o své děti Fajt nevzdává a uvažuje, že věc požene k mezinárodnímu soudu.