Jak nejradši odpočíváte? A jaký program v případě televize volíte?

Na televizi se nedívám, programy tedy nesleduji. A taky téměř neodpočívám – vlastně jsem workoholik.

Relaxací je pro mě čas strávený s rodinou. Vyrážíme s ženou a dcerou kamkoli do přírody, někdy i bez cíle. Někdy mě to popadne, vezmu koště a zametu celý hrad. Rád žehlím a poslouchám různou hudbu, denně čtu.

Co vás v poslední době pobavilo, inspirovalo ve filmu či divadle?

Skutečným zážitkem pro mě byla předpremiéra divadelní hry Kumšt v České Lípě, úžasné představení čtyř Janů – Třísky, Kačera, Hrušínského a Hřebejka (uvidíme ji na podzim v Ústí v rámci festivalu Ústecká FORbína – pozn. aut.). Obdivoval jsem herecký výkon Jana Třísky, kterému je už 70 let. Chystám se do Prahy na Bouři, z takových představení čerpám energii. Z filmů mě baví klubové záležitosti, kupuji si zajímavá DVD.

Jakou knihu si vezmete na dovolenou?

Za nejlepší knihu považuji román Nesnesitelná lehkost bytí od Milana Kundery. Tu bych si na dovolenou vzal.

Máte z divadla či filmu tak špatný zážitek, že byste čtenářům něco chtěl rozmluvit, odradit je od toho?

Ne, nic takového. Už dnes se ale naopak těším na zářijové uvedení hry Utrpení knížete Sternenhocha od Ladislava Klímy v jednom z pražských divadel.

A určitě se těším i na zážitky z letošního hudebního festivalu Střekovská mumie 1. září u nás na hradě Střekově. Letos ho nebudu moderovat, o to víc si to tedy užiju.

Kam směřujete letos na dovolenou a proč právě tam?

Na přelomu září a října chci prožít 14 dnů v klášteře Bosých Karmelitánů v Kostelním Vydří v jižních Čechách. Bude to zklidňující pobyt, období rozmýšlení, na chvíli se musím zklidnit. Rok 2007 je totiž pro mne rokem předělovým, nějaká etapa končí, jiná náročná začíná. Vypnu telefon a úplně sám tam budu rozjímat.

Jaké místo byste doporučil na výlet . Třeba i pro rodinu s dětmi?

Mohu doporučit výlet do malebné krajiny u Úštěka, na hrad – zříceninu Helfenburk (dříve Hrádek), tři kilometry od Úštěka. Ze shora je nádherný rozhled do kraje, je to program na celý den.

Na jakou dovolenou nejraději vzpomínáte a proč?

Nejradši vzpomínám na první společnou dovolenou se svou ženou, pět až šest let zpátky. Chodili jsme týden po východních Čechách, milujeme Teplicko–adršpašské skály a okolí.