„Nebylo naším cílem snížit počet firem, ale vyšlo to tak. Ve všech případech AVE CZ podala nejlepší nabídku,“ uvedl starosta Severní Terasy Jiří Brodský.

Připouští, že ale s jediným dodavatelem pravděpodobně bude jednodušší komunikace.

Podobný názor zastává i Liana Wagnerová, starostka Neštěmic. „Jedna technicky dobře vybavená velká firma by mohla odvést lepší práci než několik malých,“ řekla. Proto by se ani nebránila centrální údržbě zeleně, kterou by řídil magistrát.

„Samozřejmě by smlouva musela být ošetřena tak, aby se v jednom obvodě neudržovala zeleň na úkor druhého. Muselo by to být spravedlivě rozděleno,“ uvedla podmínku.

O možnosti centrální údržby zeleně již město s obvody začalo jednat, diskuse se ale teprve rozbíhají.

Místostarosta centrálního obvodu Jan Tvrdík, který má zeleň v tomto obvodě v kompetenci, už řekl, že on osobně s tím nesouhlasí. Také Vlastimil Žáček, starosta Střekova, míní, že obvody lépe vědí, kde je co třeba udělat. Nicméně poznamenal, že je právem města od obvodů tuto činnost převzít.

„O věci ještě budeme jednat. Chceme počkat, až nám náměstek primátora Jan Řeřicha vydefinuje představu města, a pak si nad tím sedneme,“ řekl starosta Severní Terasy Jiří Brodský.